درباره واحدها

مجموعه ‎ای که در آذرماه 1387 و به منظور تأمین تمامی نیازمندی‎ های حوزه‎ ی فناوری اطلاعات بانک توسعه صادرات ایران و شرکت‎ های تابعه‎ ی آن"در قالب یک سازمان واحد " و به عنوان بازوی اجرایی فاوای بانک، مسیر خود را آغاز نمود و طی این سال‎ها، با رویکرد ارائه‎ ی چابک خدمات تخصصی به بانک توسعه صادرات ایران به‎عنوان مالک اصلی خود، تلاش نموده تا سرویس ‎هایی باکیفیت، کارا و بهینه را دراختیار تنها اگزیم ‎بانک کشور قراردهد.

واحد توسعه نرم‎ افزار

یک تیم پویا، خلاق، به‎روز، چابک و شاد. تعریف تیم توسعه‎ی نرم‎افزاری آرمان. دوستان ما در این بخش همیشه علم و تکنولوژی روز دنیای Develop را در با آموزش‎های مداوم، درخود به‎روز می‎نمایند و همراه آن با دانش بومی حوزه‎ی بانکی موجب می‎شود راهکارهایی جامع، دقیق و کارا را با متدهای چابک دراختیار همکاران مختلف بانک توسعه صادرات ایران قرار دهند.

واحد انبار داده

گزارش‎های تحلیلی برخط و لحظه‎ای، ایجاد فضای تصمیم‎سازی برای مدیران ارشد و میانی بانک توسعه صادرات ایران براساس داده‎های واقعی بازار، واکاوی علمی رفتار مشتریان و ده‎ها گزارش تحلیلی دیگر ماحصل تیم متخصص داده‎کاوی آرمان می‎باشد. وجود کارشناسان مجرب متخصص در حوزه‎ی هوش تجاری، یکی از امتیازات اصلی مجموعه تیم‎های کاری آرمان است.

واحد تحلیل کسب و کار

مجموعهمغز متفکر یک تیم کامل توسعه‎ی نرم‎افزاری، بدون شک تیم تحلیل کسب و کار است. به مثابه‎ی یک پزشک، تشخیص بیماری در سیستم‎ها و فرآیندهای سازمان و ارائه‎ی بهترین نسخه برای بهبود و سلامتی. تشکیل تیمی قدرتمند و متخصص در تحلیل کسب و کار تا هم به آخرین متدهای روز تحلیل کسب و کار مجهز باشند و هم فضای تحلیل مالی و بانکی را به خوبی بشناسند. اتفاق خجسته‎ای که در آرمان افتاد و درحال حاضر تیم تحلیل کسب و کار آرمان می‎تواند پیچیده‎ترین سازمان‎های بانکی و مالی را مورد بازبینی، واکاوی، تحلیل، شناخت و احصا نیازمندی‎ها قرار دهد و بهترین راهکارهای سیستمی را ارائه نماید.

واحد زیرساخت و شبکه

جایی که خستگی و یا بن‎بست وجود ندارد. تیم پر از انرژی زیرساخت و شبکه‎ی آرمان برای هر درخواست کوچک و بزرگ سخت‎فزاری، همیشه یک راه‎حل دقیق و به‎روز و با بهینه‎ترین پیشنهاد مالی را ارائه می‎کند. حجم بالای کار انجام شده در این بخش، نقطه‎ی اطمینانی ایجاد نموده تا واحدهای مختلف بانک توسعه صادرات ایران، از حضور از حضور فکری و فیزیکی کارشناسان متخصص تیم زیرساخت آرمان، در بیشتر پروژه‎های سخت‎افزاری خود بهره بگیرند

واحد پشتیبانی فنی

یک تیم فوق‎العاده با بالاترین پوشش درخواست‎های همکاران بانک توسعه صادرات ایران. حضور همیشگی و مداوم، چه در آرمان و چه در بانک، بدون محدودیت زمانی و بدون خستگی. این دقیق‎ترین از تیم پشتیبانی آرمان می‎باشد. آموزش، استقرار، رفع خطا، Care مشتری، پاسخ به سوالات و ده‎ها کار دیگر محوله به این تیم، نشان از قدرتمندی تیم پشتیبانی ماست.

واحد امنیت

کلیدی‎ترین واژه در دنیای فناوری، امنیت، محلی که سالانه میلیاردها دلار در آن سرمایه‎گذاری می‎شود تا هم علوم نظری آن و تکنولوژی امنیت گسترش یابد و هم سخت‎افزارهای مرتبط با آن. چه اینکه فضا، حوزه‎ی پولی و بانکی باشد. ایجاد تیم امنیت در مجموعه‎ی آرمان، تلاش دیگری بود برای تأمین یک خیال آسوده برای کارفرما، کاری که همیشه و همواره با حضور برترین مشاوران امنیتی به‎انجام می‎رسید و با حضور کارشناسان متخصص این حوزه در قالب یک تیم کاری در آرمان، به بهترین حالت خود رسید. همینک امنیت، یک بخش همیشه همراه در طول پروژه‎های آرمان است. از زمان تحلیل تا اجرا.

واحد مرکز عملیات

امروزه با گسترش وسیع و نفوذ سراسری استفاده از فناوری اطلاعات در بنگاهها، سازمانها و کلیه مراکز خصوصی و دولتی، مدیریت، نظارت و دفاع از شبکه های سازمانی، در چارچوب طراحی و پیاده سازی و بکارگیری مراکز عملیات شبکه (NOC) و مراکز عملیات امنیت (SOC) ضرورتی اجتناب ناپذیر است. بانک توسعه صادرات ایران نیز بعنوان یکی از مهمترین مراکز بانکداری و اقتصادی کشور از این نیاز مستثنی نمیباشد. شرکت مدیریت و توسعه فناوری اطلاعات آرمان به منظور مدیریت و کنترل خدمات فناوری اطلاعات در کسب و کار بانک توسعه صادارت ایران و پاسخگویی به رخدادها و نظارت بر رویدادها، ایجاد همبستگی در تیکتها و چابکی در ارتباطات ، اقدام به طراحی و پیاده سازی ترکیبی ( Hybrid) دو مرکز (NOC) و (SOC) تحت نام مرکز کنترل عملیات (OC) بصورت 24*7 نموده است. حوزه های مختلف ذیل در بانک توسعه صادرات مورد ارزیابی قرار می گیرند. 1- نظارت و دیده بانی فعالیت ها و سنسورهای شبکه 2- نظارت و دیده بانی سرویسهای بانکی و زیرساختی 3- نظارت و دیده بانی بر روی کلیه UPS ها و سیستمهای BMS مرکز داده 4- نظارت و دیده بانی از Email Gateway 5- نظارت و دیده بانی بر روی زیرساخت مجازی سازی و ذخیره سازها 6- نظارت و دیده بانی بر روی مؤلفه های سرویسها 7- نظارت و دیده بانی از کنسول WAF و UTM 8- پاسخ دهی به رخدادهای امنیتی، شبکه ایی و سرویسها 9- پاسخ دهی به دستورات قضایی کاشف 10- مرکز امداد مشتریان 11- ارائه گزارشات جهت بهبود عملکرد شبکه و سرویسها

واحد توسعه بازار

تخصص در بازاردانی، بازارسازی، بازاریابی و بازارداری. انجام کامل و موبه‎موی همه‎ی این فعالیت‎ها در تخصص تیم توسعه‎ی بازار آرمان می‎باشد. همراهی این تیم با کارشناسان تیم تحلیل کسب و کار برای شناسایی دقیق نیازهای بازار پولی و بانکی کشور، ایجاد ارتباطات فراگیر با بازیگران اصلی اکوسیستم بانکی و صادراتی کشور به‎منظور رهیافت‎های دقیق برای تعریف و تدوین خدمات و سرویس‎های مورد نیاز این اکوسیستم، ایجاد چسبندگی بیشتر برای مشتریان فعلی بانک و جذب مشتریان جدید برای آنف تخصص حرفه‎ای‎های تیم توسعه بازار آرمان است.

واحد مالی

واحد امور مالی شرکت از بدو تاسیس شرکت تاکنون همواره با بهره گیری از نیروهای متخصص و توانمند در عرصه مالی، به منظور تهیه و ارائه اطلاعات بموقع و دقیق به مدیران مجموعه ، حسابرس و بازرس قانونی، بانکها، ادارات دولتی و سایر ذینفعان در تلاش بوده تا کیفیت و شفافیت گزارشات همواره در بالاترین سطح از نظر مطابقت با استانداردهای حسابداری قرار داشته باشد. حرکت همسو با هدف های شرکت، ارایه خدمات در زمینه امور مالی، شناسایی منابع مالی(داخلی و برون سازمانی)، تجزیه و تحلیل گزارشات درون سازمانی و برون سازمانی، کنترل هزینه ها، اطلاع رسانی شفاف، پیش بینی درآمدها و هزینه ها و تحقق بموقع و متناسب آنها در چارچوب سیاست های کلان شرکت و نهایتا" انجام تجزیه و تحلیل های بموقع جهت اتخاذ تصمیمات مناسب بمنظور ارتقاء سطح عملکرد مالی شرکت از وظایف این واحد بشمار می آید.

واحد منابع انسانی

استخدام یکی از مهمترین اقدامات و تصمیمات در حوزه مدیریت منابع انسانی است. هیچ سازمانی نمی‌تواند کاری بیش از توانایی کارکنانش انجام دهد. استخدام افراد مناسب و شایسته کمک می‌کند تا استراتژی‌های سازمان بخوبی تحقق یابد. استخدام کارکنان خلاق، سازمان را خلاق و استخدام کارکنان منظم سازمان را منظم می‌کند. سازمان‌ها و مدیران آن‌ها مایلند کسانی را استخدام کنند که با فضا، فرهنگ و ارزش‌های سازمان سازگارند و به تقویت و تحکیم آن کمک می‌کند. در این راستا شرکت مدیریت و توسعه فناوری اطلاعات آرمان مسئولیت استخدام منابع انسانی مورد نیاز بانک توسعه صادرات ایران را بر عهده دارد و با استفاده از بانک های اطلاعاتی موجود و برگزاری چند مرحله مصاحبه با افراد برگزیده، شایسته ترین و خلاق ترین نیروها را شناسایی و به آن بانک محترم معرفی نماید.

واحد اداری

واحد اداری مجموعه وسیعی از خدمات را برنامه ریزی، هماهنگی و هدایت می کند تا سازمان بتواند به صورت موثری حرکت کند. او وظایف گسترده و وسیعی را بر عهده دارد. واحد اداری بر رعایت شدن استانداردها و قوانین در سازمان نظارت دارد. او الگوهای مصرف انرژی، استفاده از فناوری و تجهیزات اداری را کنترل می کند مثلا ممکن است برای خرید تجهیزات و وسایل جدید برای کاهش هزینه های انرژی و یا تعمیر و نگهداری یا جایگزینی آینده تجهیزاتی مانند کامپیوتر برنامه ریزی کند. کار این واحد در میزان بهره وری و رضایت کارکنان موثر است. بخشی از وظایف مدیر امور اداری مربوط به کارکنان می باشد از جمله اجرای دستورالعمل ها و آیین نامه های استخدامی، ارزشیابی عملکرد کارکنان، امور رفاهی و... شرح وظایف: 1- همفكری و مشاركت در تعیین خط مشی كیفیت سازمان 2- حركت در جهت خط مشی كیفیت و اهداف كیفی سازمان 3- تهیه و تدوین فرمهای استاندارد آموزشی مطابق با شغلهای تعریف شده در چارت سازمانی 4- همكاری با سایر مدیران در تعیین و تدوین رویه های اجرائی و دستورالعمل های نظام مدیریت كیفیت در حوزه های فعالیت خود.

واحد بانکداری باز

یکی از رویکردهایی که به صورت جدی در بانک توسعه صادرات ایران به آن پرداخته شده است، موضوع بانکداری باز می باشد.از جمله پیش نیازهای این رویکرد، توانایی ارایه خدمت به نهادهای بیرونی و همچنین استفاده از خدمات خارجی میباشد. خدمت «زیرساخت بانکداری باز» شرکت مدیریت و توسعه فناوری اطلاعات آرمان، راهکاری است که به وسیله آن ارتباط نرم‌افزارهای مالی و مدیریتی و طیف وسیعی از برنامه‌های کاربردی را به سامانه‌های جامع بانکداری متمرکز فراهم شده و زمینه پاسخگویی سریعتر و بهینه‌تر به نیازهای متغیر کسب و کار بانکی را موجب می شود.

An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload 🗙